DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ

Fotoğraf
Video

Millî Teknoloji Hamlesi’nde rol alacak gençlerin gelişimlerini sağlamak üzere Cumhurbaşkanlığımızın I. 100 Günlük İcraat Programı çerçevesinde, 81 ilimizde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir iş birliği tesis edilmiştir. Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile 81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi (Deneyap Türkiye) hayata geçirilmiştir.

Deneyap Atölyeleri’nin temel amacı, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz gördüğümüz Millî Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturarak teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmektir. Deneyap Teknoloji Atölyeleri; öğrencilerin girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmaları temelinde bir eğitim modeline sahiptir. 

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almak isteyen 4., 5., 8. ve 9. sınıf öğrencileri ile lise hazırlık sınıfı öğrencileri, belirlenen sınav dönemlerinde T3 KYS web sitesi üzerinden hesaplarını oluşturarak başvurularını yapabilirler.  E-sınav ve Uygulama Sınavı olmak üzere iki aşamalı sınav sürecini başarıyla tamamlayan öğrenciler bu atölyelerde 36 aylık bir program ile Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji, Yazılım Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Siber Güvenlik, Mobil Uygulama, İleri Robotik, Yapay Zekâ, Havacılık ve Uzay Teknolojileri olmak üzere 11 farklı alanda ücretsiz eğitimler alabilecektir.

Görüş ve Öneri Formu